11 października 2015

Randka w ciemno z książką - RELACJA


Nie oceniaj książki po okładce - powiedzenie znane każdemu, ale jednak w większości przypadków to właśnie okładka przyciąga naszą uwagę jako pierwsza i sprawia, że chcemy sięgnąć po książkę i choćby przeczytać zamieszczony na niej opis. Okazuje się jednak, że nie trzeba zachęcającej grafiki ani znajomości fabuły, by książki rozchodziły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. 


„Randka w ciemno z książką” to wyjątkowa inicjatywa, która pokazuje, że wystarczy jeden krótki fragment, by zachęcić czytelników do przeczytania danej książki. Rodzinna sklepo-kawiarnia Tubajka w Łodzi zgromadziła wczoraj tłumy książkoholików przebierających w stosach owiniętych w papier książki. Okładkę tym razem zastąpiły cytaty, które miały zadecydować o wyborze gości. Niewątpliwie zachęcała ich cena, która nie przekraczała dwóch złotych. Jedyną przeszkodą w wyjściu z naręczem książek była zasada iż każda osoba biorąca udział w akcji mogła zakupić tylko jeden egzemplarz.Pierwszy raz spotkałam się z czymś podobnym, choć teraz wiem, że jest to bardzo popularna akcja zagranicą. Nie wahałam się nawet przez chwilę, gdy dowiedziałam się o łódzkiej wersji i muszę przyznać, że zobaczenie kiermaszu w takiej formie było ciekawym doświadczeniem. Wybrane cytaty z początku zdawały się być trochę przypadkowe, ale niektóre pomogły w nakierowaniu myśli na treść książki. Książek z każdą minutą przybywało, więc wybranie tej jedynej było naprawdę trudnym zadaniem. Najlepszym pomysłem było zabranie ze sobą całej rodziny, by każdy mógł zaopatrzyć się (lub nas) w dodatkową sztukę. Nie licząc stołów zapełnionych książkami, atutem tego wydarzania było niewątpliwie miejsce. Bardzo klimatyczna kawiarnia w centrum jednego z najładniejszych łódzkich parków była w stanie zachęcić każdego do odwiedzin. Oby pojawiało się tu więcej możliwości na wzięcie udziału w randce z książką!


3 komentarze:

  1. Świetna akcja! :D szkoda, że tylko w Łodzi... :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pokazuje jak dobrze można zareklamować każdą książkę choćby jednym, krótkim cytatem... To będzie mój pierwszy Harlequin, kiedy już w końcu będę miała czas i chęci się za nią zabrać...

    OdpowiedzUsuń
  3. Fantastyczna akcja - a jak pobudza wyobraźnię, gdy ktoś próbuje zgadywać, co się kryje wewnątrz :)

    OdpowiedzUsuń