24 grudnia 2013

Wesołych Świąt i wszystkiego książkowego!

Przyszła kolej na życzenia od Smell of Books! Ostatnio tu trochę ucichło, ale to nie znaczy, że nie pamiętamy o naszych czytelnikach. Liczymy, że z okazji świątecznego nastroju zostanie nam wybaczone niepublikowanie niczego przez ostatni czas. Mamy również nadzieję, że wytrwale oczekujecie nowych recenzji i obiecujemy tym samym, że takowe wkrótce się pojawią! Nowy rok, nowa energia do pracy i mnóstwo nowych pomysłów! I oczywiście stos pachnących nowością książek, które tylko czekają aż któreś z nas wyrazi o nich swoją opinię.

W dniu dzisiejszym życzymy Wam zdrowia (książkowych wyników), szczęścia (na widok nowej książki), pomyślności (więcej książek na Waszej drodze). Najważniejsze jest jednak to, aby wszystkie Wasze marzenia się spełniły i żebyście z każdym krokiem coraz bardziej zbliżali się do celu, który sobie postawiliście. Pamiętajcie, że wyobraźnia jest kluczem do potęgi i nigdy nie powinniście porzucać swoich pomysłów i pragnień w ciemny kąt, by móc zadowolić osobę, którą nie jesteście Wy sami. Życzymy Wam tym samym weny, chęci do rozwijania własnych talentów i... góry książek, która przeniesie Was do innego świata, kiedy w tym realnym napotkacie jakieś problemy lub będziecie chcieli na chwilę odpocząć od przytłaczającej rzeczywistości. Niemniej jednak mamy nadzieję, że Nowy Rok nie przyniesie żadnych poważnych konfliktów i każdy z nas będzie mógł cieszyć się ukochaną lekturą w stu procentach! Podsumowując, życzymy wam Wszystkiego Książkowego, magicznych świąt spędzonych w gronie rodziny, masy prezentów pod kolorową choinką i uśmiechu przez cały następny rok, żeby życie miało bardziej optymistyczne barwy :)

U nas przygotowania do świąt trwają już od kilku dni. Kupowanie prezentów, robienie pierogów dla całego batalionu wojska, ubieranie choinki i sprzątanie dosłownie każdego kąta w domu. Wszystko po to, aby dziś wieczorem móc usiąść z rodziną przy Wigilijnym stole i cieszyć się chwilą oraz, oczywiście, zjeść więcej niż przez cały rok. Świąteczny czas to jednak również dużo czasu na czytanie - a cóż by innego! Wolne od zajęć, większości obowiązków, pora zrobić sobie gorącą czekoladę i sięgnąć po książki, na które nie miało się czasu wcześniej. Magiczna atmosfera sprzyja molom książkowym, a kilka stron dobrej lektury między przegryzaniem poświątecznego ciasta chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziło :)

A książki pod choinką? Jak najbardziej! Idealny prezent na każdą okazję, przynajmniej dla prawdziwych książkoholików. Zdarzają się mniej lub bardziej trafne pozycje, ale widok opasłego tomu ucieszy każdego. Zawsze liczą się w końcu intencje drugiej osoby. Znaleźliście już jakąś książkę pod choinką albo jakaś paczka pod nią leżąca ma kształt prostopadłościanu? U mnie, szczerze powiedziawszy, wszystkie! Kto by się spodziewał? Zdarzyło Wam się kiedyś dostać bardzo nietrafiony prezent? No i jeszcze jedno pytanie...

Jakie książki polecacie na Święta?

Na koniec życzymy Wam... miłości! Jak można o tym zapomnieć? Dużo, dużo miłości, przyjaźni i przygód, których nie zapomnicie. I smacznego karpia (chociaż spróbujcie)!3 komentarze:

  1. Wesołych Kochani! :) Wielu książek oczywiście :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Całej Waszej ekipie również życzę Wszystkiego Książkowego :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wesołych Świąt dla całej waszej paczki ;) I życzę wam trafionych prezentów ( książek) pod choinką.

    OdpowiedzUsuń