12 września 2013

Zapowiedź: Piper Kerman - "Dziewczyny z Danbury"

Tytuł: Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black
Autor: Piper Kerman
Liczba stron: 360
Kategoria: literatura współczesna
Wydawnictwo: Replika

ŚWIATOWY BESTSELLER!

Setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy, miliony oglądających serial – teraz historia Piper porwie także i Ciebie!
Przekrocz próg więzienia dla kobiet...

Piper Kerman jeszcze do niedawna miała fantastyczne mieszkanie, kochającego faceta i obiecującą karierę przed sobą. Kiedy agenci federalni zapukali do jej drzwi z aktem oskarżenia, ledwo przypominała tę lekkomyślną, młodą kobietę, którą była tuż po ukończeniu Smith College.

Teraz jednak musi rozliczyć się z konsekwencjami swojego krótkiego, beztroskiego flirtu z handlem narkotykami i trafia do więzienia dla kobiet w Danbury, w stanie Connecticut. Jeżeli myślała, że choć w drobnym stopniu mogła przewidzieć, co ją czeka... cóż, grubo się myliła.

Zaskakująca, kontrowersyjna, niezwykle zabawna i przede wszystkim – prawdziwa!
„Uwielbiam tę książkę. Kompletnie mnie zaskoczyła. Jest to przekonująca historia ukazująca życie w federalnym więzieniu dla kobiet. To nie tylko spojrzenie na scenę wojny z narkotykami, jest to też historia bogata w humor i patos odkupienia. Nie spodziewałam się, że Piper Kerman w tak wspanialy sposób opisze miłość, współczucie i ukaże realia życia kobiet w więzieniu. To zaskakujący twist – te nawiązywane za karatami przyjaźnie, ukazanie delikatności społecznej. W końcu ta książka nie jest tylko o więzieniu, narkotykach, przestępczości czy sprawiedliwości, to – mówiąc wprost – pięknie opowiedziana historia o tym, jak niewiarygodne mogą być kobiety. Nigdy jej nie zapomnę”

– Elizabeth Gilbert, autorka Jedz, módł się, kochaj.

Na podstawie książki powstał popularny serial produkcji Netflix, który już po pierwszym sezonie podbił serca milionów widzów! Obejrzyj TRAILER


Osobiście nie mogę się doczekać polskiej premiery tej książki! Wiadomo, że książka jest zawsze lepsza od ekranizacji, więc warto zobaczyć na czym bazowali scenarzyści serialu. Mam nadzieję, że szybko trafi w moje ręce, bo zapowiada się bardzo, ale to bardzo dobrze! Dla tej historii chętnie oderwę się od swojej ukochanej fantastyki.


2 komentarze:

  1. Serialu nie widziałam, ale czuję, że książkę muszę zakupić :) Czytałam kiedyś o mężczyźnie w więzieniu ("Bunt w Green River"), więc chętnie przeczytam o żeńskiej wersji :)

    OdpowiedzUsuń