1 sierpnia 2013

Zapowiedź: Mirjam Mous - "Password"

Password - Mous MiriamMirjam Mous urodziła się w 1963 r. w Made (Holandia). Zanim zawodowo zajęła się pisarstwem, pracowała jako nauczycielka w szkole specjalnej. Pisze książki dla dzieci i młodzieży i jest znana szczególnie za trzymające w napięciu thrillery.

Wydawnictwo Dreams w 2012 roku wydało inną książkę tej autorki Boy 7, a teraz przyszła pora na premierę Password - kolejnego thrilleru, który Mirjam Mous nam zaoferowała. Wszystkich wielbicieli tego gatunku, jak i tych co chcieliby po niego sięgnąć, zapraszam do przeczytania zapowiedzi, a może to będzie Wasza nowa ulubiona pozycja! Mnie osobiście bardzo zainteresowała i z chęcią po nią sięgnę, gdy tylko nadarzy się taka okazja.

Tak brzmi, według mnie jak najbardziej zachęcający, opis książki:
Mick, wchodząc do pokoju swego najlepszego przyjaciela Jerro, dostrzega, że ten leży nieprzytomny. Szybko powiadamia pogotowie. Ponieważ nie należy do rodziny, nie wolno mu towarzyszyć przyjacielowi w karetce. Lecz gdy chwilę później w szpitalu chce się czegoś o nim dowiedzieć, spotyka go coś osobliwego.
Na Stefana czeka pod szkołą nieznany mężczyzna. Chłopiec mu nie ufa, więc odchodzi. Czego ten facet od niego chce? Stefan rozpaczliwie próbuje zgubić śledzącego go człowieka.
Życiorysy trzech chłopców splatają się ze sobą w szczególny sposób. Przedziwne wydarzenia następują jedno po drugim, a Jerro i Stefan znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie. Mick powoli dochodzi do szokującej prawdy...
Ostatnio zostałam zarażona pasją do tego typu książek, z tajemnicami i ukrywaną prawdą, przez moją siostrę. Szczerze wierzę, że autorka przygotowała wiele zwrotów akcji i nieoczekiwanych sytuacji, jak na dobrą autorkę przystało, a z tego co słyszałam - właśnie takową jest.

Fragment książki:
Szpital zbudowano z szarego kamienia i mnóstwa szkła. Wejście składało się ze szklanej fasady z drzwiami obrotowymi, które drażniąco wolno się przesuwały. Mick wyminął mężczyznę o kulach i pospieszył do informacji. Za monitorem siedziała kobieta. W jej prawym, przednim zębie migotał diamencik.
– Dzień dobry – powiedziała. – W czym mogę pomóc?
– Przed chwilą przywieziono tu karetką mojego przyjaciela – Mick wciąż nie mógł złapać oddechu po szaleńczym pędzie na rowerze – Jerro Prins. Chciałbym się dowiedzieć, jak się czuje.
– Hmmm – kliknęła coś na komputerze. – Jerro Prins mówisz?
– Tak – Mick twierdząco skinął głową tak mocno, że miał wrażenie, jakby mu miała odpaść.
– Przykro mi, ale nikogo o takim nazwisku do nas nie przywieziono.
Wydawnictwo Dreams dało też możliwość zadania kilku pytań autorce, które mogą pojawić się w wywiadzie. Jakie byłyby moje?

 1. Co zainspirowało Panią do pisania? Miał na to wpływ artysta w rodzinie, czy raczej młodzież, z którą Pani pracowała?
 2. Czy pisanie to Pani sposób na życie i coś, co chciałaby robić do jego końca? Gdyby nie to, to czemu poświęciłaby Pani cały swój czas?
 3. Najbardziej znana jest Pani ze swoim thrillerów, czy to Panią cieszy? Darzy Pani ten gatunek jakąś szczególną sympatią?
 4. Jaki wpływ na Pani życie miała praca w szkole specjalnej? Traktuje to Pani jako dobre i rozwijające doświadczenie?
 5. Podejrzewam, ze czytanie jest pasją każdego autora. Czy ma Pani kogoś, kogo książki szczególnie lubi?
Może wkrótce będę mogła się tego wszystkiego dowiedzieć! Tymczasem zapraszam Was na stronę wydawnictwa i fanpage, byście mogli być na bieżąco lub nabyć Password już teraz.


4 komentarze:

 1. Zrobiłaś im niezłą reklamę nie powiem :D Mimo to, chyba poczekam na pełną recenzję zanim sięgnę po książkę. Z tego krótkiego fragmentu, który wstawiłaś mogę wywnioskować, że autora nie ma ciężkiego stylu pisania co z pewnością jest na plus.
  Czekam na kolejną recenzję. Bardzo lubię czytać Wasze wypociny :)
  Pozdrawiam,
  DiaMent.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurcze, czuję że ta książka prędzej czy później trafi na mój regał! Ale i tak czekam na waszą recenzję "Password" bo czasem zwiastuny mogą być z leksza oszukane i trochę zbyt pochlebne.
  A tak z innej beczki: Jutro wybieram się do Empiku po książkę dla mamy. Lubi fantasy i książki przygodowe. Ma 41 lat i chciałabym kupić jej coś ciekawego. Co polecacie ?
  Madeleine.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja mama uwielbia "Intruza" S. Meyer. Jeśli uważasz to za dobry pomysł, to możesz spróbować z tym :) Myślę, że dobrym wyborem byłaby też Niewolnica (recenzja jest na naszej stronie) - jest dojrzale napisane, także nie jest to typowo młodzieżowa książka, która może nie zainteresować starszych osób. Chociaż - są osoby, które zawsze pochłoną wszystko! A upatrzyłaś może coś sobie już? :)

  OdpowiedzUsuń