4 sierpnia 2013

Maciej Stawicki - "7 zasad sukcesu według Mistrza Chuang Yao"

Tytuł: 7 zasad sukcesu według Mistrza Chuang Yao;
Autor: Maciej Stawicki;
Liczba stron: 138;
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii;
Gatunek: Poradnik;

Przyznam szczerze, że sięgając po tę niewielką książeczkę, spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Już po kilku stronach byłam pozytywnie zaskoczona.
Ale zacznijmy od początku. Autor swoją wiedzę dotyczącą sukcesu przekazuje nam w formie powieści. Opowiada historię Alana, który wybiera się do Chin na spotkanie z Mistrzem Chuang Yao. Dowiaduje się wielu przydatnych rzeczy, a wraz z nim uczy się też czytelnik. Oczywiście to my sami decydujemy, czy zastosujemy w praktyce mądrości Wschodu.

Powieść, mimo tego, że krótka, to może nauczyć bardzo dużo, jeśli tylko czytelnik zabiera się za nią z otwartym umysłem. Z pewnością ciężko jest wprowadzić w nasze życie zawarte w niej rady, ale z pewnością warto spróbować. Bo kto z nas nie chciałby odnieść sukcesu? I nie mówimy tu tylko o sukcesie w sferze zawodowej, ale także uczuciowej, towarzyskiej... Każdej sferze życia.

„Jedyną przeszkodą jest ograniczające myślenie“

Powieść napisana jest lekko i czyta się ją bardzo przyjemnie. Uczy nas, że pełnię szczęścia można osiągnąć tylko wprowadzając równowagę między rozwijaniem świadomości duchowej i gromadzeniem dóbr materialnych. Połączenie tych aspektów tworzy harmonię, pełnię. Możemy się również dowiedzieć, że zazwyczaj to my sami jesteśmy swoją największą przeszkodą w drodze do pełni szczęścia.

„Nie ma problemów większych od ludzi, a jedynie ludzie mogą być mniejsi od problemów. Stają się tacy przez samych siebie“

Autor uczy nas, że musimy skupiać się na swoich marzeniach, dążyć do spełnienia ich nie przejmując się porażkami. Dowiadujemy się, że aby dobrze wykonać każdą czynność, musimy poświęcić jej całe swoje skupienie. Jeśli za coś się bierzesz - zrób to dobrze. Bo czy można zrobić coś dobrze, jak robi się kilka rzeczy w jednym czasie? Właśnie nie.
Są to rady, dzięki którym wiemy, jak żyć, aby żyło nam się lepiej. Wiemy, że nie należy spoczywać na laurach, a cały czas sięgać wyżej, wciąż się ucząc.

Każda z siedmiu zasad jest opisana tak, że my właściwie nie musimy się nad nią głębiej zastanawiać, doszukiwać się „jak?“. Dokładnie wiemy, co należy zrobić, teraz trzeba już tylko działać.

Widać, że Autor doskonale wie, o czym pisze. Z resztą, jak sam stwierdza, długie lata spędził na rozważaniu o życiu, próbował zrozumieć prawa rządzące wszechświatem, zagłębiał się w filozofię, teksty Mistrzów Dalekiego Wschodu. Teraz dzieli się z nami swoją wiedzą, z której warto skorzystać.

Ja sama z chęcią skorzystam z mądrości Wschodu i Was zachęcam do tego samego. Książkę polecam wszystkim, bez względu na wiek. Im wcześniej przeczytacie ten poradnik, tym łatwiej będzie Wam wpoić sobie opisany tu sposób myślenia i postrzegania świata. Zmieńcie swoje życie na lepsze już teraz, po co czekać?

Bardzo dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii za możliwość przeczytania tej książki.


4 komentarze:

 1. To zupełnie nie moja tematyka, obawiam się, że książka nie przypadłaby mi do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O. Moja mama gustuje też w takich tematach ;) Chyba właśnie tą książkę sprezentuje jej na urodziny ! ;)
  Pozdrawiam,
  Mad. ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie czytałam takiej książki, ale sądząc z Twojej recenzji zawiera w sobie dużo dobrych porad i chyba zakupię ją dla mojej siostry (sama też z niej skorzystam) :)

  www. licencja- na- czytanie. blogspot. com Nowy szablon! :)

  Zapraszam do polubienia mojej nowej, świeżutkiej strony na facebooku:

  www. facebook. com/LicencjaNaCzytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recenzja. Jak zresztą wszystkie pozostałe.

  Nominowałam was do Versatile Blogger. Szczegóły tutaj: http://nieuleczalna-bibliofilka.blogspot.com/2013/08/versatile-blogger.html

  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń